Muzyczny towarzyszniedziela, 5 kwietnia 2009

Wykop i Blip na blogspocie

      Ostatnio wzbogaciłem swojego bloga o dwie ciekawe możliwości. Po pierwsze, od teraz każdy post można dodać do Wykop.pl. Po drugie, co pewnie już zauważyliście, w prawej kolumnie strony zamieściłem Blip, dzięki któremu będę mógł pisać w czasie rzeczywistym. Swoją drogą taki programik to całkiem niezłe cacko -można zamieszczać na nim informacje tekstowe za pomocą SMSów lub zdjęcia poprzez MMSy. Jako że cholernie dużo czasu zajęło mi dojście do tego, jak dodać Wykop i Blip, zamieszczę tutaj krótką instrukcję dla tych, co chcą zrobić to samo.

A. Kroki wspólne

   1. Wejść do panelu zarządzania blogiem i otworzyć zakładkę "Układ";

   2. Kliknąć "Edytuj kod HTML" i zaznaczyć opcję "Rozszerz szablony widżetów".

B. Wykop

   1. Odszukać kod

(najlepiej wyszukiwaniem za pomocą CTRL+F, tylko najpierw trzeba kliknąć w oknie kodu, bo inaczej będzie szukało na całej otwartej stronie);

   2. Przepisać następujący kod:

C. Blip (dzięki podpowiedziom z bloga

M010CH)

   1. Odszukać następujący kod i go skopiować:

   2. Przekleić cały kod na sam jego koniec, przed początkiem następnego kodu i zmienić "Profile1" na "Profile2";

   3. W profilu Blipa (najpierw trzeba go założyć) wejść w zakładkę "Wlejki" i wybrać najbardziej nas interesujący nas wygląd, po czym skopiować cały kod, znajdujący się w pierwszym okienku "Standardowy kod HTML do wklejenia na Twoją stronę";

   4. Wkleić kod Blipa zamiast niepotrzebnego kodu (patrz pkt C, pdpkt 1.);

   5. Zmodyfikować kod Blipa wg następującego schematu: wszędzie tam, gdzie występuje znak "&", wkleić serię znaków "& amp ;" (bez spacji).

      W tej chwili powinno już wszystko działać. Oczywiście, tak samo jak nie będziemy mieli Blipa, gdy nie zarejestrujemy się na blip.pl, tak samo nie będziemy mogli wykopywać swoich lub innych postów (i wszelkich rzeczy), gdy nie będziemy mieli konta na wykop.pl. Mimo wszystko warto używać tych narzędzi, bo nie tylko wzbogacą możliwości bloga, lecz także pozwolą na zwiększenie ruchu na stronie - po dodaniu postów na wykopie zanotowałem niezły wzrost odwiedzin. Chciałbym jeszcze napisać o przydatnym narzędziu, jakim jest Google Analytics i dlaczego warto sobie założyć tam konto. Ale to następnym razem.

PS. Przepraszam za obrazki zamiast kodu, ale coś mi się tnie pisany HTML z przykładów z HTMLem postu i tylko za pomocą obrazków da się to przedstawić.

18 komentarzy:

Ninuś pisze...

Niezłe cacuszka tu zamieściłeś:) Odnośnie obrony to ona nie zając nie ucieknie:)

Łukasz pisze...

Ninuś:

Mam nadzieję, że okażą się przydatne :-)

Obrona nie ucieknie, termin następny wyznaczony i wszystko zaczyna grać. Będzie więcej czasu na naukę :-)

Ninuś pisze...

Co prawda to prawda,czasami kilka dni na naukę czynią cuda:)Wiesz nie za bardzo mam mi kto pomóc,bo wszystkie problemy tyczą się ojca,który nie daje nam życ i mimo iż nie mieszka z nami to mieszka obok i dalej nas nęka. Policja jest bezradna,a sądy mimo wyroków i tak nie pomogą,a zresztą nawet nie chcę o tym pisac.

Łukasz pisze...

Ninuś:

Heh... sprawy rodzinne. Rozmawiać się z nim pewnie nie da. Czasami nieudolność policji doprowadza do szału i tak też jest w tym przypadku. Życzę Ci wobec tego, aby sprawa dobrze się skończyła :-)

Ninuś pisze...

Nie dziękuje,ale powoli tracę w to nadzieje,bo latam to trwa;(

Anonimowy pisze...

Kodu html nie da się zamieścić z prostej przyczyny che go uaktywniać, skoro się pojawił, a w danym miejscu gdzie pokazujesz skrawek nie ma on sensu, więc wychodzi zamieszanie ;)

Ninuś pisze...

20 kwiecień to dużo czasu jeszcze zostało wkujesz wszystko na maksimum:)

Łukasz pisze...

Sorciere:

Tylko że na innym blogu widziałem jak facet zamieścił kod normalnie go wpisując w treść posta. Więc jakoś się da... jednak jeszcze nie posiadłem tej tajemnicy. Teraz nie mam czasu, bo przygotowuję się do napisania postu o ostracyzmie ludzi z HIV/AIDS :-)

Ninuś:

Będę obkuty jak koń na cztery kopyta ;-p

Anonimowy pisze...

tak też widziałam, ale trzeba mieć na to sposoba ;) jakieś zawiasy, nawiasy przed czy cuś ;)

Ninuś pisze...

Hm... to będziesz tak obkuty, że wiedza będzie Ci parowac z uszu:)

Ninuś pisze...

Aha zapomniałam para będąca efektem wiedzy swą drogą,a ta z dymu tytoniowwego swą;)

Ninuś pisze...

Wiesz obiecanki cacanki,u mnie jest te 20 stopni i cieplutko:) miłego dzionka:)

Anonimowy pisze...

Łukaszu ,znów pułapki na biedna Petronelę czekają. wykop,przykop,kop???? jezzzu...cofne sie do poprzednich postów. Pozdrawiam.serdeczności.Petronela

Łukasz pisze...

Sorciere:

Może go spytam :-D

Ninuś:

Dzisiaj też powinno być dwadzieścia :-p

Petronela:

Hiehie, a tego, o czym pisałem, nie da się niestety zrobić na Onecie. I dlatego w sumie stamtąd odszedłem ;-)

HotRodder pisze...

Hej Łukasz. Nie wiem czy już się nauczyłeś jak zamieszczać kod html bez pokazywania że jest błąd w poście ale jak chcesz to zapraszam na mój blog a konkretnie na tą stronę http://masteroftemplates.blogspot.com/2009/09/jak-wyswietlic-kody-i-skrypty-w-postach.html
Znajdziesz tam jeszcze kilka innych porad. Zapraszam. Blog jest młody ale szybko się rozwija. Pozdrawiam.

Devon pisze...

Witam, najprościej bez grzebania w kodzie jest użyć gadżetu podziel się. Szczegółowy opis: http://kodatnik.blogspot.com/2009/10/podziel-sie-gadzet-do-bloggera.html
pozdrawiam

Anonimowy pisze...

The database of supported devices is stored online and you
can watch the race wearing shorts in your living
room? Surely that would be cool, this is not the only ones hoping" The Hunger mario video games online another chance, but it's lots of fun. If you are a kid. You can also get to play childish mario video games online like this.

Feel free to surf to my homepage :: clash of the titans video game

zakopytaj pisze...

a zapytaj.com.pl też byś umiał dodać do bloga?